Το Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης σας εύχεται, καλή και δημιουργική Σχολική Χρονιά.

Η εικόνα του Ελληνικού σχολείου, με το πέρασμα των χρόνων έχει αλλάξει σημαντικά, όμως κάποια πράγματα διατηρούν την αξία τους όσα χρόνια κι αν περάσουν. Η έναρξη της σχολικής χρονιάς μας πλημμυρίζει πάντοτε με ανάμικτα συναισθήματα. Σηματοδοτεί την λήξη του καλοκαιριού, που αποχαιρετούμε μαζί με τις χαρές που μας προσέφερε, εγκαινιάζει όμως ταυτόχρονα μια δημιουργική περίοδο της ζωής μας, που μας βρίσκει ανανεωμένους και με διάθεση να ανακαλύψουμε νέες εμπειρίες.

Το Ελληνικό σχολείο ήταν και θα είναι ο ακρογωνιαίος λίθος της κοινωνίας μας. Θα συνεχίσει να μας προσφέρει το μοναδικό αγαθό που δίνει αξία σε όλα τα υπόλοιπα αγαθά που καθορίζουν την ζωή μας: Την μόρφωση.

Το Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης εύχεται στους μαθητές του, αλλά και στους μαθητές σε όλη την Ελλάδα, καλή και δημιουργική Σχολική Χρονιά.