2016-10-03 Ημέρα Αθλητικών εκδηλώσεων

Στα πλαίσια της 3ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού που ορίστηκε την Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016, διοργανώθηκαν στο σχολείο μας αθλητικές εκδηλώσεις με σκοπό την γνωριμία των μαθητών με λιγότερο δημοφιλή αθλήματα, όπως της τοξοβολίας και του πιγκ-πόγκ, καθώς και την άθλησή τους στα κλασικά αθλήματα του ποδοσφαίρου και της καλαθοσφαίρισης.

Οι μαθητές και μαθήτριες του Εσπερινού ΕΠΑΛ είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν αλλά και να δοκιμάσουν το άθλημα της τοξοβολίας με την βοήθεια του προπονητή της ομάδας τοξοβολίας του "Αρχέλαου" κ. Χαρίση Ιωάννη.
Οι μαθητές και οι καθηγητές έμειναν εντυπωσιασμένοι από την παρουσία του κ. Χαρίση, άκουσαν με μεγάλη προσοχή για τους κανόνες και τις τεχνικές της τοξοβολίας και στο τέλος έριξαν όλοι από δύο βολές στον στόχο. Επίσης, αρκετοί έδειξαν ενδιαφέρον για να ασχοληθούν περισσότερο με το άθλημα.

Ευχαριστούμε τον κ. Χαρίση Ιωάννη και τους βοηθούς του, που μας τίμησαν με την παρουσία τους και την όμορφη παρουσίασή τους.

2016Arrow01   2016Arrow02