2013-2014 Τροχαία ατυχήματα σε παιδική και σε βρεφική ηλικία.

Για την ολοκλήρωση της εργασίας συνεργάστηκαν οι μαθητές της Γ' Τάξης του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης, των τμημάτων ΒρεφονηπιοκόμωνΔιοίκησης και Οικονομίας και Οχημάτων:

Βαϊτσοπούλου ΜεταξίαΘεοδοσιάδου Ελισσάβετ, Κοσέογλου ΜάρθαΚουνατίδης ΓεώργιοςΚουρινιώτης ΔημήτριοςΜπίνου ΗλιάναΣαχινίδου Δέσποινα, Σταμπουλίδης ΠαύλοςΤσαουσίδης Γεώργιος, Τσιαουσίδης Χρήστος, Τσιμόπουλος Παναγιώτης, Χατζηϊωαννίδης Νικόλαος.

Υπεύθυνοι καθηγητές: Γκούνης Νικόλαος, Κατσούρας Γεώργιος

Μέσα από την συγκεκριμένη εργασία επιδιώχθηκε και επιτεύχθηκε:

1. Η κατανόηση και η ευαισθητοποίηση των μαθητών πάνω σε θέματα ασφαλούς οδήγησης.

2. Η ενημέρωση και η ευαισθητοποίηση του κοινού σε θέματα οδικής ασφάλειας. Για την συγκεκριμένη δράση δημιουγήθηκε η παρουσίαση που ακολουθεί:

2. Η ενημέρωση και η ευαισθητοποίηση του κοινού σε θέματα ασφαλούς επιβίβασης και μεταφοράς με αυτοκίνητο παιδιών και βρεφών. Για την συγκεκριμένη δράση συνέθεσαν το video που ακολουθεί: