2012-2013 Ανανεώσιμες πηγές ενέργειας

Στα πλαίσια του μαθήματος "Ερευνητική εργασία", μαθητές από τα τμήματα Α1 και Α2 της πρώτης τάξης του Εσπερινού ΕΠΑΛ Κατερίνης κατά το δεύτερο τετράμηνο του σχολικού έτους 2012-2013 εκπόνησαν εργασία με θέμα: "Ανανεώσιμες πηγές ενέργειας".

Από τους μαθητές των τμημάτων για την υλοποίηση της εργασίας συνεργάστηκαν: Toci Alti, Καρακίτσιος Σταμάτιος, Κυπάρος Δημήτριος, Δημόπουλος Κωνσταντίνος, Μπαρμπούτης Αλέξανδρος, Διαμαντής Ιωάννης, Μπουντώλας Κωνσταντίνος, Παρασκευόπουλος Γεώργιος, Σαχινίδης Θεοδόσιος, Τσιάμης Παρασκευάς, Γκόρτσος Κωνσταντίνος, Χύκα Άγκρον, Πεζής Δημήτριος, Κουτσούκου Αναστασία, Πανωλής Κωνσταντίνος.

Υπεύθυνοι καθηγητές: Τερζίδης Κωνσταντίνος και Μέλλιος Νικόλαος.

Η ομάδα έψαξε, ερεύνησε, σχεδίασε και κατασκεύασε ανεμογεννήτρια. Η καλή συνεργασία ανάμεσα στους μαθητές και το ενδιαφέρον τους για το θέμα οδήγησαν στην επιτυχία του προγράμματος.

Η ομάδα διερεύνησης ευχαριστεί θερμά όλους τους άμεσα και έμμεσα εμπλεκομένους, αλλά και το προσωπικό του σχολείου για τη βοήθεια που προσέφεραν καθ’ όλη τη διάρκεια του προγράμματος.

Generator 1 Generator 2