2011-2012 Ανακύκλωση - Επαναχρησιμοποίηση Οχημάτων Τέλους Κύκλου Ζωής

Για την ολοκλήρωση της εργασίας συνεργάστηκαν οι μαθητές της Α' Τάξης του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης:

Αραράς Βαγγέλης, Βαιτσοπούλου Μεταξία, Ζάρπαλης Δημήτρης, Ιορδανίδης Νίκος, Καπινόβα Μαριγκλέν, Μπίνου Ηλιάνα, Πίσα Ντούλιμπερ, Πίσα Όλσι, Τέγκο Θωμάς.

Υπεύθυνοι καθηγητές: Βλαχοβασίλη Δώρα και Κιάλας Αθανάσιος.

Η ομάδα αφού έψαξε, ρώτησε, ερεύνησε στην συνέχεια εργάστηκε, με αποτέλεσμα την παρακάτω παρουσίαση, την αφίσα που την συνοδεύει καθώς και μακέτα με την πορεία που ακολουθεί το όχημα και τα επιμέρους εξαρτήματα που το αποτελούν, όταν αυτό φτάσει στο τέλος της ζωής του.

Συνολικά η Ομάδα Διερεύνησης ευχαριστεί θερμά όλους τους άμεσα και έμμεσα εμπλεκομένους και κυρίως τα στελέχη και το προσωπικό του σχολείου για την αμέριστη συμπαράσταση και βοήθεια που παρείχαν στους μαθητές σε όλη την διάρκεια του προγράμματος.

Παρουσίαση της Εργασίας

Αφίσα της Εργασίας