Ηλεκτρονικές εγγραφές στο Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης

Γι’ αυτούς που δεν έχουν κάνει ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής-δήλωση προτίμησης στην πρώτη περίοδο:

Το σύστημα ηλεκτρονικών εγγραφών έκλεισε στις 6-6-2018 και θα ανοίξει για τα ΕΠΑΛ στις 20 Ιουνίου 2018. Κατά το διάστημα αυτό, όσοι δεν γράφτηκαν στην πρώτη περίοδο μπορούν να προσέλθουν με τους κωδικούς ΤΑΧΙS στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Κατερίνης για να εγγραφούν.

Για όσους έχουν κάνει ήδη ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής-δήλωση προτίμησης:

Μετά τις 20-6-2018, το σύστημα ηλεκτρονικών εγγραφών θα κατανείμει τους μαθητές/τριες στα σχολεία που δήλωσαν. Όσοι έχουν κάνει ηλεκτρονική αίτηση στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Κατερίνης θα πρέπει να τυπώσουν το PDF της Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής - Δήλωσης Προτίμησης με το λεκτικό «(Οριστική)» και να προσέλθουν στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Κατερίνης για να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους.

Όσοι δεν έχουν την δυνατότητα εκτύπωσης μπορούν να προσέλθουν με τους κωδικούς ΤΑΧIS στο Εσπερινό ΕΠΑΛ και να κάνουν την εκτύπωση και ολοκλήρωση της εγγραφής στο σχολείο.